Duyurular

Sayın Hacettepe Üniversitesi E-posta Kullanıcıları,

Bazı kullanıcılarımız tarafından şifre güvenliği konusunda yeterli dikkatin gösterilmemiş olması sebebiyle (kolay şifreler kullanmak, şifre çalmaya yönelik sahte e-postalara şifrenin ve bilgilerin verilmesi, şifrenin başkaları ile paylaşılması v.b.) Hacettepe Üniversitesi olarak kara listeye (black list) girmiş bulunmaktayız. Bu sebeple, Hacettepe Üniversitesi'nden gönderilen e-postalar bloke edilmekte ve gönderilen adreslere ulaşamamaktadır. Kara listeden çıkmak için Bilgi İşlem Daire Başkanlığı olarak girişimlerimizin ve yazışmalarımızın neticelenmesi zaman almaktadır ve bu süre zarfında kullanıcıların eposta iletişimi aksamaktadır.

Bu güvenlik açığını azaltabilmek için Bugün 04 Aralık 2012 Saat 17:00 tarihinden itibaren Otomatik Şifre Değiştirme Sistemi'ne geçilecektir. Bu sistemde, kullanıcılarımızın 90 günde bir http://portal.hacettepe.edu.tr adresinden şifresini güncellemesi gerekmektedir. Güncelleme yapılmaması durumunda kullanıcı, e-posta arayüzlerinden epostalarına ulaşamayacaktır.

Kullanıcıların, eposta şifrelerinin güvenliğini sağlamak için gerekli hassasiyeti ve dikkati göstermeleri ve bu sistem dahilinde şifrelerini güncel tutmaları kullanıcının lehine önem arz etmektedir.

Bilgilerinize sunulur. Saygılarımızla.

Hacettepe Üniversitesi
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

Kullanıcı Destek Birimi:
Beytepe Yerleşkesi için +90 312 297 62 62
Sıhhiye Yerleşkesi için +90 312 305 15 94
NOT: Şifre tanımlarken Türkçe karekter (ç,ğ,ı,ö,ü,ş,Ç,Ğ,İ,Ö,Ü,Ş) kullanmayınız.

Hacettepe Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 06800 Beytepe / ANKARA
Tel: +90 312 297 62 00 Faks: +90 312 299 20 88
BİDB Web Birimi
bidb@hacettepe.edu.tr
Son Güncelleme Mayıs 2017
Sorumluluk Sınırı