Duyurular

Hacettepe Üniversitesi e-posta hesabına giriş yapamayan, proxy sunucusuna giremeyen, Belge Yönetim Sistemi ve Bireysel İşlemler’e giriş yapamayan ve şifrelerini kullanamayan kullanıcılarımız için yapılması gerekenler,

04.12.2012 tarihli duyuru genele atılan duyuruda belirtildiği üzere (E-posta kullanıcılarımız için Otomatik Şifre Değiştirme Sistemi Hakkında Duyuru) 90 günde yenilenmeyen şifreler güvenlik gereği sistem tarafından kullanıma kapatılmaktadır. (expire)

Bu kapsamda kullanıcılarımızda daha iyi hizmet verebilmek için BİDB Portalı  (http://portal.hacettepe.edu.tr) devreye  alınmıştır.

BIDB portalında sırasıyla 1. Geçici Şifre Alma ve 2. Şifre Değiştir işlemleri ile kullanıcılarımız yeni bir şifre alabilmektedir.

Detaylı bilgi için BİDB Portalı Sıkça Sorular Sorular sayfamızda bulunan Resimli E-Posta Şifre Sıfırlamadokümanını lütfen okuyunuz.

Yeni şifre ile E-posta sunucularına, Proxy sunusuna ve BYS Sistemine giriş yapılabilmektedir. Bu şifrenin tekrar kullanıma kapanmaması için 90 gün içerisinde değiştirilmesi gerekmektedir.

Geçici şifre alma işleminde "Sizin için yapılandırılmış soru yoktur" uyarısı veya hata mesajı alan kullanıcılarımızın Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile irtibata geçmesi gerekmektedir.

BIDB eposta: bidb@hacettepe.edu.tr
Kullanıcı Destek Hattı: 0 312 297 62 62

Hacettepe Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 06800 Beytepe / ANKARA
Tel: +90 312 297 62 00 Faks: +90 312 299 20 88
BİDB Web Birimi
bidb@hacettepe.edu.tr
Son Güncelleme Mayıs 2017
Sorumluluk Sınırı