Duyurular

BİDB DUYURU: Kaspersky Antivirus lisans yenileme
29.07.2008

Sayın Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Kullanıcıları,

Bilindiği gibi dünyanın en iyi antivirüs yazılımlarından biri olarak kabul edilen Kaspersky Antivirüs yazılımını kullanıcılarımız son bir yıldır üniversitemiz adına lisanslı olarak kullanmaktadırlar. Lisans anlaşmamız -kişilerin kurulum zamanına göre- Temmuz ya da Ağustos aylarında dolmaktadır. Hem yazılımın virüslere karşı korumadaki başarısı, hem de kullanıcılarımızın memnuniyetini göz önüne alarak, dairemiz yaz başında bu yazılım için lisans yenileme işlemlerini başlatmış ve lisans uzatma anahtarı 28 Temmuz 2008'de elimize ulaşmıştır. Yeni lisansımız iki yıllıktır.

Yazılımdan "lisans süresi doldu" uyarısını alan kullanıcılarımız lisanslarını hemen yenileyebilirler. Henüz bu uyarıyı almamış kullanıcılarımıza ise maksimum süreden yararlanmaları için uyarı alana kadar beklemelerini öneririz.

Lisans yenileme işlemleri ayrıntılı olarak "Yazılım Deposu" sistemimizde açıklanmaktadır:

http://www.yazilimdeposu.hacettepe.edu.tr sitesi içinden "Yardım > Kaspersky antivirüs ürünleri ile ilgili açıklamalar"

Bilindiği gibi bu sistem, güvenlik ve diğer teknik nedenlerle yerleşkelerimiz dışından erişime kapalıdır. Şu anda yerleşkelerimiz dışında olup uzatma işlemini yapmak isteyen kullanıcılarımız, erişim imkanı bulunan tanıdıklarından açıklamalarda bahsi geçen "key" ve açıklama dosyalarını e-posta yoluyla isteyebilirler. Uzaktan e-posta ile dairemize gelebilecek istekler, güvenlik nedenleri ile yerine getirilemeyecektir. Bu konuda sorumluluk karşılıklı olarak kullanıcılarımıza bırakılmıştır.

Soru ve sorunlarınız için destek servisi telefon numaralarımız:
Beytepe: (297)6262
Sıhhiye: (305)1070

Bilgilerinize saygılarımızla sunarız.

Hacettepe Üniversitesi
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Hacettepe Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 06800 Beytepe / ANKARA
Tel: +90 312 297 62 00 Faks: +90 312 299 20 88
BİDB Web Birimi
bidb@hacettepe.edu.tr
Son Güncelleme Mayıs 2017
Sorumluluk Sınırı